На що варто звернути увагу, щоб не бути працевлаштованим неофіційно?

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Фото до матерiалу 3 НА ЩО ВАРТО ЗВЕРНУТИ УВАГУ

Відповідно до статті 43 Конституції України кожна людина має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Сьогодні шукачі роботи часто стикаються зі складнощами під час працевлаштування.

Часто претенденти на вакантні посади не знають порядку проведення процесу офіційного працевлаштування.

Згідно з чинним законодавством, всі взаємовідносини між працівником і роботодавцем регулюються трудовим договором, у якому чітко повинні бути прописані права та обов’язки сторін. Саме цей документ у випадку виникнення будь-яких спорів, дозволить вирішити проблему в правовому полі. Що ж стосується самого документа, то за винятком деяких випадків, він складається лише в письмовій формі.

Працівник для працевлаштування повинен надати до відділу кадрів паспорт, трудову книжку, документ про освіту, документ про стан здоров’я (в тому випадку, якщо це передбачено законом). Після надання перерахованих документів пишеться заява про прийом на роботу. На цій заяві проставляються візи уповноважених посадових осіб і резолюція власника, або керівника.

Наступним етапом є оформлення наказу, або розпорядження про прийом на роботу. Далі - обов’язкове ознайомлення під розпис працівника з цим наказом і внесення запису до трудової книжки.

Слід зазначити, що перш ніж приступити до виконання своїх обов’язків за укладеним договором, роботодавець зобов’язаний роз’яснити працівникові його права та обов’язки на робочому місці. Ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку, провести вступний інструктаж з техніки безпеки і пожежної охорони, надати робоче місце з усіма необхідними засобами для виконання поставлених завдань.

До того ж варто додати, що в обов’язки роботодавця протягом усього терміну трудових відносин входить забезпечення належних умов праці для працівника, зокрема, своєчасну виплату заробітної плати в повному обсязі і у встановлені терміни, надання відпусток і лікарняних тощо.

У разі порушення цих зобов’язань, роботодавець може бути притягнутий до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Перегляди: 21