Хрещення Господнє 2017

159822

Хрещення Господнє в селі Іркліїв.

Хрещення Господнє – третє і завершальне свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.
 159931

В цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду. Віддавна в народі освячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. Залишається загадкою той факт, що вода з Водохреща не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року.

160001

Цього року й на Іркліївському ставку було багатолюдно. Не злякав людей ні мороз  в -10 0С, ні те, що свято припало на будній день. Майже кожен зміг виділити хвилинку сходити в церкву чи прийти на став. Після освячення води протоієрей Іоанн окропив всіх присутніх свяченою водою на добро, злагоду, здоров’я та добробут, а сміливці мали змогу зануритися в крижану купель.

Маю надію, що з крижаною водою підуть під лід і наші незгоди, хвороби та смутки, а святкування Водохреща на Іркліївському ставку стане доброю традицією об’єднаної Іркліївської територіальної громади.

О.П.Нітченко

Перегляди: 19263