Вшанування жертв голодоморів в селі Іркліїв

wZTglVarR3p

Кожної  останньої суботи листопада в Іркліївській громаді щороку вшановують пам’ять жертв комуністичних голодоморів. Ось і цього року, не дивлячись на прохолодну погоду, на траурний мітинг в цетрі села, біля пам’ятного знаку зібралось близько півсотні осіб – депутати, члени виконкому сільської ради, представники підприємств  та установ  і просто не байдужі жителі громади.

З промовою до присутніх звернувся член виконкому Олександр Юхно.

wZTglVarR3p

«Ми просто зобов’язані не забувати трагічних сторінок голодоморів 20-х, 30-х, 40-х рр., бо ми у великому боргу, як перед минулим поколінням, бо втратили мільйони невинних життів, так і перед майбутнім, які повинні все зробити щоб цього більше ніколи не повторилось. Адже той самий московський чобіт, що нахабно чавив останню картоплину тоді і зараз підло топче українські землі Криму і Донбасу.» - зазначив виступаючий.

До пам’ятного знаку лягли живі квіти, запалились свічки. Настоятель Свято-Троїцького собору отець Іван відслужив панахиду по невинно убієнних голодом жителів громади. Після цього активісти громади відвідали місце безпосереднього поховання убитих голодною смертю жителів громади у 30-х роках на Бобухівському цвинтарі в селі Скородистик, де теж хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих,  поклали квіти і запалили свічки пам’яті.

Бібліотекар Іркліївської СБФ                             Колєснікова В. В.