Поліцейський офіцер громади

Нові кроки громади на шляху організації забезпечення правопорядку

Одним із важливих питань, що хвилює кожного жителя громади, є створення безпечного середовища для проживання, щоб кожен відчував захищеність і був спокійним за своє життя, недоторканність власного майна.

На сьогодні дуже важливим є питання забезпечення правопорядку в селах громади, але органи місцевого самоврядування шукають шляхи його вирішення. Завдяки проведенню процесу децентралізації в Україні стало можливим підписання Меморандуму про співпрацю та партнерство між Головним управлінням Національної поліції в Черкаській області та Іркліївською сільською об’єднаною територіальною громадою, яке відбулося 29 липня 2019 року в м.Черкаси. Метою цього кроку є підвищення публічної безпеки і порядку, охорони прав і свобод людини та протидія злочинності на території громади. Завданнями спільної діяльності органів поліції та місцевого самоврядування є розв’язання у межах компетенції найбільш гострих та актуальних проблем, які виникають у громаді та в людей, що проживають на її території, впровадження комплексу профілактичних заходів із забезпечення публічної безпеки, виявлення та усунення причин, що сприяють вчиненню правопорушень.

У рамках підписаного меморандуму буде впроваджений проект «Поліцейський офіцер громади». Поліцейський офіцер - це новий формат роботи дільничного офіцера, який передбачає його постійну присутність на території ОТГ, підзвітність ОТГ щодо забезпечення її безпеки, більш тісну співпрацю з населенням та керівництвом ОТГ та додаткові функції (більший акцент на попередженні правопорушень, оформлення адміністративних матеріалів за порушення ПДР, часткова передача функцій дозвільної системи). Проект дасть змогу створити в громаді більш безпечне дорожнє середовище, запобігати порушенням правил дорожнього руху, допомагати людям похилого віку та попереджувати правопорушення щодо них, протидіяти таким негативним соціальним явищам, як алкоголізм та наркоманія, жорстокому поводженню з тваринами. З урахуванням думки громади будуть розроблені маршрути патрулювання.

Також важливою складовою створення безпечного середовища для життя у громаді, над якою працюватиме поліцейський офіцер, є правова освіта дітей та дорослих.

Національна поліція, за умовами меморандуму, забезпечує поліцейського офіцера одностроєм, табельною зброєю, спеціальними засобами, нагрудною камерою та планшетом. ОТГ виділяє й обладнує необхідне службове приміщення, що відповідає конкретним вимогам.

Отже, ми сподіваємось на ефективну співпрацю органів місцевого самоврядування та органів Національної поліції, підвищення загального рівня правопорядку в населених пунктах громади, належний рівень захисту життя, здоров’я, честі і гідності населення.

Ірина Куніца,

спеціаліст сектору освіти, культури,