Допомога на дітей фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників податків єдиного податку

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 року № 329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» затверджено Порядок виплати на дітей фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку. Відповідно до цього порядку допомога на дітей призначається і виплачується фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку і сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи – підприємця.

Допомога на дітей призначається на період карантину та на один місяць після дати його відміни одному з батьків (опікуну) на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму і виплачується щомісяця за повний місяць.

Допомога на дітей призначається з місяця звернення і виплачується через установи уповноважених банків.

Для призначення допомоги на дітей заявник подає/надсилає органу соціального захисту населення заяву та документи/відомості у паперовій або електронній формі.

У паперовій формі заявник подає такі документи:

-         копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;

-         довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

-        копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);

-     копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

В електронній формі заявник подає такі документи/відомості:

-         фотокопії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;

-         фотокопію довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

-         фотокопію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);

-         фотокопію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Також допомогу на дітей фізичні ооби-підприємці можуть оформити онлайн, заповнивши електронну форму на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики в розділі «е-сервіс» або за посиланням, а також скориставшись Єдиним порталом державних послуг «дія».

На заяву та документи/відомості, що подаються в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис заявника.

Допомога на дітей не призначається на дітей, на яких виплачується компенсація послуги «муніципальна няня».

Перегляди: 12026