ФОТО до матерiалу 5

На жаль, сьогодні трапляються випадки, коли роботодавці не укладають з працівниками трудові договора, тобто використовують «тіньову зайнятість». Метою таких порушень законодавства є намагання «зекономити» на сплаті податків і зборів. Часто працівники, не задумуючись та не усвідомлюючи наслідків, погоджуються на такі умови.

З 1 липня у співпраці з Державною податковою службою України розпочалися інспекції Держпраці з метою виявлення роботодавців, що використовують незадекларовану працю, та стимулювання їх до переходу до формальних трудових відносин. Заходи відбуваються відповідно до Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік.

Національний план спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік включив два етапи:

• інформаційну кампанію про переваги офіційного працевлаштування та ризики використання незадекларованої праці;

• інспекційну кампанію серед роботодавців, які мають найвищий ризик використання незадекларованої праці.

Під час першого етапу, що тривав 6 місяців поточного року, інспектори праці проінформували понад 62 тис. роботодавців та їх працівників про переваги офіційного працевлаштування.

З 1 липня розпочався другий етап кампанії. Тепер у полі зору роботодавці, які продовжують ухилятись від декларування найманих працівників.

Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України розмір санкції за порушення законодавства про працю складає 10 мінімальних заробітних плат, що у 2021 році становить 60 000 грн.

Водночас, вчинення такого порушення повторно протягом двох років обійдеться роботодавцеві вже у 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, що складатиме 180 000 грн.

Фото до матерiалу 4

Фахівці Чорнобаївської районної служби зайнятості завжди раді сприяти учнівській молоді в усіх починаннях. Дуже приємно, що сучасна молодь цікавиться діяльністю, послугами служби зайнятості, регіональним ринком праці та досліджує чинники, що сприятимуть зменшенню безробіття.

Так, дев’ятикласниця Чорнобаївської загальноосвітньої школи № 1 Даша Гонтар - учениця Малої академії наук України спільно з науковим керівником-вчителем вищої категорії Тетяною Лукашенко та фахівцями Чорнобаївської районної служби зайнятості досліджувала сутність молодіжного безробіття як соціального явища, аналізувала основні проблеми безробіття молоді в Україні.

Нещодавно завершився III етап Всеукраїнського конкурсу-захисту дослідницьких проєктів Малої академії наук України, на якому Даша представляла Черкаську область в секції «Мікроекономіка та макроекономіка».

Школярка здобула перше місце з роботою на тему: «Проблеми безробіття молоді та шляхи їх вирішення». У фіналі змагалися кращі з кращих – 1100 конкурсантів, серед яких – 38 представників Черкащини. Загалом цей захід об’єднав понад 100 тисяч юних науковців з усієї країни.

Переможців на церемонії закриття фіналу оголошував зірковий гість Сергій Притула, який назвав Дашу «майбутнім Міністром економіки України».

Коли молода науковиця приїхала додому після конкурсу, фахівці Чорнобаївської районної служби зайнятості подякували Даші за проявлений інтерес до питань молодіжного безробіття, вручили заохочувальні подарунки та побажали дівчині не зупинятися на досягнутому і впевнено йти вперед до своєї мети.

«Мені та моїм колегам за честь співпрацювати з талановитою молоддю. Для новоутвореної Чорнобаївської громади в своїй роботі Даша розробила проєкт «Дорожня карта подолання молодіжного безробіття» та «Трекер руху» - систему моніторингу того, як громада рухається у напрямку працевлаштування молоді. Апробація цього проєкту була представлена на сесії селищної ради, викликала великий резонанс і схвалення. Переконана, що це лише початок її успішного старту», - прокоментувала завідувачка сектору профорієнтації Чорнобаївської районної служби зайнятості Ольга Ведмідь.

ФОТО до матерiалу 3

З метою виконання Плану заходів щодо запобігання проявам корупції у службі зайнятості на 2021 рік, сектор з питань запобігання та виявлення корупції Державної служби зайнятості організував онлайн навчання для регіональних центрів зайнятості.

Від Черкаського обласного центру зайнятості участь в онлайн навчанні взяли директор Григорій Дендемарченко, начальник відділу по роботі з кадрами Ірина Хамаза та заступник начальника відділу по роботі з кадрами, уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції Антоніна Ковальчук.

Учасники заходу розглянули спеціальні обмеження для працівників служби зайнятості, встановлені антикорупційним законодавством, основні функції провідних інспекторів з питань запобігання та виявлення корупції, а також головні правила етичної поведінки працівників.

Робота у цьому напрямку продовжується, адже, як наголосили спікери онлайн навчання, - внаслідок невжиття заходів щодо протидії корупції настає відповідальність відповідно до чинного законодавства.

ФОТО до матерiалу 2

Служба зайнятості відновила онлайн-профорієнтацію за допомогою спеціального сервісу веб-базована платформа «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа».

Система профорієнтаційного діагностування загальнодоступна. Всі охочі мають можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації дистанційно в онлайн форматі без відвідування служби зайнятості, якщо існує потреба у:

• виборі (зміні) професії;
  • виборі майбутнього напрямку професійного навчання;
  • оцінці власних здібностей;
  • саморозвитку та самоосвіти.

Пройти відповідне тестування можна за допомогою спеціального сервісу, який можна запустити у браузері комп’ютера користувача та в приміщенні центру зайнятості  на комп’ютері вільного доступу.

Так, наприклад, з часу відновлення роботи сервісу, фахівці Чорнобаївської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості провели 7 семінарів з наданням відповідної інформації, 17бажаючих із задоволенням пройшли онлайн-тестування.