Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Рис. до матеріалу 4

Наказом Мінекономіки від 12.04.2022 № 827-22 оновлено форму звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)». 

Бланк оновленої форми звітності № 3-ПН 

Відтепер роботодавець, повідомляючи про наявність потреби у кадрах, зазначатиме спосіб укомплектування вакансій - за сприяння Державної служби зайнятості або ж самостійно.

Також розширено додаток до форми згаданого звіту,  наразі він містить більше інформації про вимоги до кандидата, умови праці, особливості вакансії.

Подавати форму № 3-ПН потрібно буде не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансії.

Розширено способи подання форми звіту:

- традиційно - в паперовій (із засвідченням підписом)

- або в електронній формі (з накладенням чи без накладення електронного підпису або печатки, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів).

Якщо роботодавець обере електронну форму без накладення електронного підпису або печатки, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів, необхідно буде надати підтвердження в паперовій формі (із засвідченням підписом керівника/ФОПа або уповноваженої ним особи) упродовж п’яти робочих днів з дня подання електронної форми № 3-ПН до відповідного центру зайнятості.

Нагадуємо, роботодавець має визначити вид форми 3-ПН ― первинна або уточнювальна. Первинну подають, щоб проінформувати про наявність попиту на робочу силу, уточнювальну - коли є необхідність замінити первинну чи з’явилися уточнення характеристик вакансії.

Звітність подають юридичні особи, фізичні особи — підприємці, які в межах трудових відносин використовують працю фізичних осіб, філіям міжрегіональних / регіональних центрів зайнятості (або міським, районним, міськрайонним центрам зайнятості — до дати припинення їх діяльності) незалежно від їх місцезнаходження за наявності попиту на робочу силу (вакансії) — з дня виникнення потреби в підборі працівників та/або з дати відкриття вакансії, але не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансії.

У формі порівняно з попередньою додатково слід вказувати характер виконуваної роботи (постійний; тимчасовий; сезонний, інше) та спосіб укомплектування вакансій (за сприяння Державної служби зайнятості чи підбір кадрів здійснюється самостійно).

Додатком(-ами) до звітності будуть Відомості про вакансію(-ї), де слід буде сказати основні характеристики вакансії(-й) та вимоги до кандидата(-ів).

Наказ набув чинності з 7 липня 2022 року. З цієї ж дати втрачає чинність наказ Мінсоцполітики від 31.05.2013 № 316, який затверджував попередню версію форми.

Перегляди: 8
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Рис. до матеріалу 3

Українці не бояться будь-якої роботи, а згуртованість наших людей викликає повагу всього світу. Сьогодні, як ніколи дотепер, є потреба в робочих руках, особливо в тих громадах,  де донедавна велися бойові дії. Йдеться про відновлення інфраструктури, розчищення залізничних колій, будівництво оборонних споруд, озеленення територій, супровід громадян з інвалідністю та багато іншого.

Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану” від 13.07.2011 №753 (зі змінами, внесеними постановою КМУ №716 від 21.06.2022 року) визначено орієнтовний  перелік суспільно корисних робіт.

Додатково внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру” від 20.03.2021 №175 (зі змінами, внесеними постановою КМУ №716 від 21.06.2022 року)

У чому полягає різниця між суспільно корисними та громадськими роботами?

Суспільно корисні роботи  мають оборонний характер або ж слугують для  ліквідації надзвичайних ситуацій, які виникли в період воєнного стану.

Громадські роботи організовуються для забезпечення економічної, соціальної та екологічної користі певної громади з метою додаткового стимулювання до праці, матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб.

Військове командування може самостійно або із залученням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих держадміністрацій та органів місцевого самоврядування або військових адміністрацій (у разі їх утворення) приймати рішення про запровадження трудової повинності та залучення працездатних осіб до виконання суспільно корисних робіт, громадські - місцева влада із залученням на добровільних засадах роботодавців.

Хто може брати участь у зазначених роботах?

На підставі запровадження трудової повинності до суспільно корисних робіт залучаються зареєстровані безробітні та інші незайняті особи, зокрема внутрішньо переміщені а також працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств, за домовленістю з керівниками. 

Громадські роботи передбачають добровільну участь громадян, які перебувають на обліку у службі зайнятості як шукачі роботи, а також працівники, які втратили частину заробітної плати внаслідок зупинення (скорочення) виробництва.

Які види робіт виконують?

Суспільно корисні роботи під час воєнного стану мають відновити повноцінне функціонування інфраструктури громади та її безпеки.

Це ремонтно-відновлювальні роботи, розбір завалів, розчищення колій та доріг, будівництво захисних споруд цивільного характеру, вантажні та сільськогосподарські роботи, а також заготівля дров до опалювального сезону. Не менш важливою є допомога громадянам з інвалідністю та землякам, які постраждали через бойові дії. 

Громадські роботи - це насамперед роботи соціального спрямування: супровід громадян з інвалідністю, допомога в геріатричних закладах; екологічного напряму:  ліквідація наслідків стихійних явищ, упорядкування меморіалів, пам'ятників тощо. Окремий напрямок - консультативна робота в органах соціального захисту.

Перегляди: 9
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

 

Рис. до матеріалу 2

З початку року в Черкаській обласній службі зайнятості зареєструвалося 8579 безробітних молодих людей. Натомість у січні-червні минулого року Черкаська обласна служба зайнятості фіксувала 11449 безробітних віком до 35 років. Зростання молодіжного безробіття не спостерігається, однак з досвіду фахівців служби зайнятості очевидно, що молоді люди часто потребують додаткової допомоги зі сприяння працевлаштуванню.

Багато прогресивної молоді взяли паузу, щоб опанувати онлайн професії та перейти на фріланс. Адже бізнес все більше буде передавати свої непрофільні функції на аутсорс, щоб скорочувати витрати. Найважливіше – розуміти ситуацію і не панікувати.

Якщо через війну вам складно знайти роботу, слід зрозуміти, куди рухатись та оцінити можливості, які у вас є. Треба бути готовим до активного пошуку роботи. А саме: самостійно моніторити пропозиції про роботу на сайтах, телеграм-каналах, ботах, зокрема в телеграм-каналі Державної служби зайнятості:@DCZ_WorkNow_botрозсилати резюме на вакансії, які зацікавили; звернутись безпосередньо до роботодавців.

Професійне навчання, яке пропонує служба зайнятості – дієвий старт для інтеграції на оновлений ринок праці. З початку 2022 року 122 молодих людей уже скористалися такою пропозицією у період свого офіційного безробіття. Навчалися на: кравців, манікюрників, перукарів, адміністраторів, обліковців та ін.

Більше інформації про варіанти навчання за сприяння служби зайнятості, можна знайти тут: https://is.gd/mmu25t.

Якщо ж відчуваєте у собі сили і необхідні ресурси, саме час скористатися грантовими програмами від Уряду. Вони спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць в рамках економіки воєнного часу. Усю необхідну інформацію ви знайдете на сайті Державної служби зайнятості: https://is.gd/HYFlva, або ж у телеграм-каналі Черкаської обласної служби зайнятості: https://t.me/Pidtrimka_klientiv

Ще одним важелем у формуванні професійного шляху, може стати проходження онлайн-тестування на «Платформі з профорієнтації та розвитку кар’єри» на сайті Державної служби зайнятості:  http://profi.dcz.gov.ua/Тести з професійної орієнтації важливі для старшокласників, які обирають професію та для дорослих, які хочуть змінити фах.

Перегляди: 10
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Рис. до матеріалу 1

В умовах повномасштабної військової агресії рф, служба зайнятості Черкащини пропонує бізнесу та роботодавцям реальну фінансову підтримку:

- компенсацію витрат роботодавцю на оплату праці кожної працевлаштованої внутрішньо переміщеної особи під час воєнного стану (після 24.02.2022 року) у розмірі 6500 грн на місяць упродовж перших двох місяців з дати працевлаштування. Постанова КМУ від 20.03.2022 року №331: https://cutt.ly/mLBQ5xN;

- компенсацію роботодавцям єдиного соціального внеску за працевлаштування безробітних з числа соціально незахищених категорій населення на нові робочі місця та компенсацію єдиного соціального внеску суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних на нові робочі місця у пріоритетних галузях економіки, протягом 12 місяців з дня працевлаштування безробітних. Постанова КМУ від 15.04.2013 №347:  https://cutt.ly/FLBWV8D;

- компенсацію витрат на оплату праці роботодавцям, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб протягом 6 місяців (не вище середнього розміру по регіону). А якщо внутрішньо переміщена особа відноситься до соціально вразливих верств населення, така компенсація може виплачуватись до 1 року. Постанова КМУ від 8 вересня 2015 р. №696: https://cutt.ly/fLBEADX;

- допомогу по частковому безробіттю виробничим підприємствам та ФОП, якщо вони втратили частину заробітної плати через зупинення чи скорочення виробництва продукції або втратили можливість виконувати роботи чи надавати послуги з виробництва продукції. Постанова КМУ від 21 червня 2022 р. №702: https://cutt.ly/uLBE4HG;

- мікрогранти на створення або розвиток власного бізнесу в рамках урядової програми «єРобота». Для участі підприємцям необхідно підготувати бізнес-план за типовою формою (тут посилання) та подати разом із заявкою через Портал Дія. Заявка у термін до 10 днів оцінюється експертами АТ «Ощадбанк». Також експерти оцінюють кредитну історію та реєстраційні документи підприємця. Далі учасники проходять перевірку Державною службою зайнятості, а також співбесіду у регіональному центрі зайнятості. Служба на підставі оцінки банку, а також оцінки співбесіди, ухвалює рішення про надання мікрогрантів тим, хто набрав найбільшу сукупну кількість балів. Постанова КМУ від 21.06.2022 №738: https://cutt.ly/wLBRc2Y

 За більш детальною інформацією звертайтеся на «гарячу лінію» Черкаської обласної служби зайнятості за телефонами: +38(093)1617861; +38(0472)639804 або у телеграм-канал: https://t.me/Pidtrimka_klientiv.

Перегляди: 8