Поради щодо працевлаштування людині з інвалідністю

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

ФОТО до мат. 1

Багато людей з інвалідністю прагнуть отримати роботу, яка дасть їм можливість отримувати задоволення, розвиток і, звичайно ж, фінансовий дохід. Та для людини з інвалідністю пошук, зазвичай, стає досить складним процесом.

Пропонуємо 5 основних рекомендацій:

1. Визначте перелік посад, які ви можете обіймати за станом здоров’я.

У визначенні посад вам допоможуть інформація з ІПР (індивідуальної програми реабілітації ), дані про освіту та власні таланти. Випишіть на аркуші паперу, які посади ви можете обіймати, скільки годин можете присвятити роботі й скільки днів на тиждень. Порівняйте ці посади з медичними показниками та власними можливостями, виберіть ті, що підходять вам найбільше — 2-3 посади. Якщо складно самостійно визначитися щодо майбутньої професії, або ви бажає взагалі змінити сферу діяльності, скористайтесь можливістю пройти спеціальні профорієнтаційні тести та отримати фахову консультацію фахівців служби зайнятості. За потреби – пройдіть професійне навчання за сприяння служби зайнятості в одному з 11 центрів професіно-технічної освіти, які здійснюють професійну підготовку за 95 ліцензованими робітничими професіями.

2. Складіть резюме.

Складіть резюме за 2-3 спеціальностями, на яких ви готові працювати.

Для цього можете скористатися інформаційними інтернет-ресурсами, де є певні шаблони для створення резюме, або ж разом із фахівцем служби зайнятості створити індивідуальне резюме, яке буде лише у вас.

На сайті з працевлаштування, або на сайті державної служби зайнятості (dcz.gov.ua) знайдіть пропозиції роботодавців, яким відповідає ваше резюме. Надішліть резюме роботодавцю. За відгуками на ваші резюме ви зрозумієте, яка з вибраних спеціальностей найбільш актуальна та затребувана на цей час. Також можете розмістити резюме на сайті служби зайнятості.  Для цього переконайтесь, що маєте активований персональний кабінет шукача роботи на офіційному сайті служби зайнятості:  https://www.dcz.gov.ua/cabinet. Якщо не маєте цього зручного додатка, пропонуємо створити згідно Інструкції за покликанням: https://is.gd/BoHiia .

4. Підготуйтеся до співбесіди.

На співбесіді розповідайте про свої сильні сторони, вміння та навички. Покажіть роботодавцю, що ваша інвалідність не є перешкодою для якісного виконання роботи за обраною спеціальністю. Оскільки роботодавець може наймати людину з інвалідністю вперше, надайте йому перелік необхідних облаштувань та обладнання, яке знадобиться для виконання вами роботи онлайн або в офісі. Це підтвердить серйозність ваших намірів та професійний підхід до роботи. Також нагадуємо, що в службі зайнятості ви можете отримати фахові поради і рекомендації щодо успішної самопрезентації.

5. Адаптуйтеся до колективу.

Колектив може спочатку напружено сприйняти людину з інвалідністю, що пов’язано з соціальними стереотипами. Людям потрібен деякий час, який може займати декілька хвилин або декілька днів.

Надайте пояснення: як колективу буде зручніше з вами взаємодіяти. Повідомте, що безпечно для вас, а що — ні (наприклад, якщо ви пересуваєтесь на візку). Заздалегідь підготуйте відповіді на незручні для вас запитання. Це створить довіру між вами та колективом і зніме напругу.

Перегляди: 167